Lokalizacja

  • Cała Polska
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
Polski Związek Gimnastyczny
Polski Związek Gimnastyczny

Polska Gimnastyka dla powodzian❗️Pomagajmy tym, którzy stracili wszystko!

W ostatnich dniach spora część południowo-zachodniej Polski musiała radzić sobie z niszczycielskim żywiołem - POWODZIĄ. Ludzie wciąż nie mogą wrócić do normalnego funkcjonowania. Z ubolewaniem i współczuciem obserwujemy sytuację kryzysową, która dotknęła wiele domostw. W rejonie powodziowym mieszkają również gimnastyczki, gimnastycy, trenerki, trenerzy, sędziowie i działacze. W imieniu Polskiego Związku Gimnastycznego zwracamy się do całego środowiska gimnastycznego, aby wesprzeć działania pomocowe, które mogą stać się przynajmniej doraźnym wsparciem dla osób, które najbardziej ucierpiały podczas ostatnich dni. Otrzymujemy informacje, że najbardziej poszkodowanymi są członkowie Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego. Z klubem z województwa opolskiego związani są młodzi gimnastycy, których rodziny przechodzą przez bardzo ciężkie chwile. W powodzi ucierpieli również trenerzy, działacze i sędziowie. Chcielibyśmy wesprzeć ich wszystkich finansowo w odbudowie dobytków. Całość zebranych środków pod nadzorem Zarządu PZG trafi do osób poszkodowanych. Zapraszamy do przesyłania "cegiełek", aby pomóc powodzianom w powrocie do normalnej codzienności! Każda pomoc dla osób, które ucierpiały w powodziach, jest mile widziana. Można wesprzeć powodzian również pomagając w opiece nad dziećmi, przy uprzątnięciu terenu lub odbudowie domów i mieszkań. Jeśli nie możesz wesprzeć nas finansowo, zachęcamy do udostępnienia zbiórki, by jeszcze więcej osób dowiedziało się o naszej inicjatywie! 

5 590 zł
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce

DOM PEŁEN MIŁOŚCI DLA KAŻDEGO DZIECKA

Chcemy, aby każde dziecko dorastało w rodzinie otoczonej miłością, szacunkiem i poczuciem bezpieczeństwa. Obecnie mamy pod opieką ponad 1800 dzieci, dlatego każde wsparcie jest dla nas ważne! W Polsce jest ponad 71 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, to tyle ile mieszka w mieście średniej wielkości, a jedna piąta z nich to dzieci, które niestety nadal wychowują się w instytucjach. Wierzymy głęboko, że to rodzina jest najlepszym miejscem do wychowania dzieci, dlatego nieustannie wspieramy samorządy, realizując zadania publiczne zapewniające opiekę zastępczą dzieciom, które ze względu na różne sytuacje życiowe nie mogą wychowywać się ze swoimi bliskimi. Żadne dziecko nie powinno dorastać bez opieki. W SOS Wioskach Dziecięcych staramy się zwrócić im utracone dzieciństwo i wzmocnić je, aby stały się w przyszłości samodzielnymi dorosłymi. Jak pomagamy? Dzieci, które trafiają do SOS Wiosek Dziecięcych niosą ze sobą bagaż bardzo trudnych doświadczeń, których nie udźwignąłby niejeden dorosły. Strach, głód i poczucie odpowiedzialności za błędy rodziców były ich rzeczywistością. W SOS Wioskach Dziecięcych uczą się na nowo być dziećmi - otoczone opieką, miłością i wsparciem, aby w przyszłości mogły stać się samodzielnymi dorosłymi. W SOS Wioskach Dziecięcych prowadzimy także programy młodzieżowe, które uczą nastolatków samodzielności i odpowiedzialności. Równocześnie od ponad 10 lat prowadzimy działania profilaktyczne w ramach Programu „ SOS Rodzinie”. Pod naszą opieką znajdują się rodziny w trudnej sytuacji życiowej, niekiedy zagrożone rozpadem rodziny. W ramach Programu prowadzimy świetlice, w których dzieci mogą odrobić lekcje rozwijać swoje talenty, a także zjeść ciepły posiłek, ale przede wszystkim otrzymują wsparcie specjalistów. Rodzice również mogą liczyć na specjalistyczną pomoc, która pozwoli im rozwiązać problemy i zapewnić dzieciom godne i bezpieczne dzieciństwo. Dziękujemy Ci za przekazaną pomoc!

5 460 zł
Fundacja Cały Świat
Fundacja Cały Świat

Nie pozwólmy, by dzieci musiały przerwać leczenie❗️

Jak dziecko w kryzysie psychicznym może sobie samo poradzić? Traumy, poczucie osamotnienia i izolacja pozostawiają rany... Rany, które nie chcą się same goić... Wysokie oczekiwania dorosłych i popkultura niosąca niemożliwe do osiągnięcia standardy piękna wpędza dzieci w kompleksy i poczucie niższości. Ich zmory już nie są tylko straszydłami, które czają się w wyobraźni. Są realne i przybierają formę zaburzeń odżywiania, stanów lękowych, nerwicy... Czasy, w których przyszło dzieciom żyć, są bardzo trudne. Pandemia, wojna przy granicy kraju, przebodźcowanie, trudności w szkole... Przerażający odsetek prób samobójczych u dzieci wzrasta z każdym rokiem. W związku z powyższym działamy!  Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży od 2018 roku niosły skuteczną, realną pomoc. Obecnie ze względu na brak finansowania ośrodkom grozi zamknięcie. Nie można dopuścić do przerwania leczenia i terapii. Dla dzieci w kryzysie psychicznym to tragedia. Stracą wsparcie, które pozwala im funkcjonować i robić postępy.  Dlatego jesteśmy zmuszeni do zbiórki pieniędzy na wsparcie terapeutyczne. Naszym obowiązkiem jest pomoc bezbronnym dzieciom, w których głowach czają się koszmary. Pragniemy odczarować ich dzieciństwo, ale potrzebujemy do tego pieniędzy. Każdy dzień oczekiwania na opiekę dla niektórych dzieciaczków to piekło... Uratujmy, co mamy najcenniejsze - Dzieci! "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." - J.Korczak

5 425 zł
Fundacja Głodnych Nakarmić
Fundacja Głodnych Nakarmić

Buła i Spóła - akcja śniadaniowa w szkołach

Głodne dziecko nie płacze – ono tylko patrzy szeroko otwartymi oczyma, bezgłośnie przełykając ślinę, by zagłuszyć ból głodnego brzuszka. Głodne dziecko nie podejdzie do rówieśnika i nie poprosi go o to, aby podzielił się z nim kanapką. Jeszcze nie tak dawno prawie 120 000 dzieci przychodziło do szkoły głodnych, 170 000 cierpiało z powodu niedożywienia, które utrudnia prawidłowy rozwój, a ponad 260 000 zaczynało dzień bez śniadania, czyli najważniejszego posiłku dnia (wg raportu badań niedożywienia w Polsce firmy MillwardBrown 2013r.). Obecnie sytuacja ta uległa poprawie, jednakże problem nie zniknął w cudowny sposób. Nadal wiele dzieci chodzi głodnych. Nadal jak cienie przemykają w okolicach szkolnych stołówek, wdychając zapach gotujących się potraw i wyobrażając sobie jak pałaszują zupę. Owszem, są programy dożywiania w placówkach szkolnych, finansowane z pomocy społecznej lecz to nadal za mało. Wystarczy, że rodzic nie dopilnuje formalności i wizja talerza gorącej zupy znika jak sen. A pomoc społeczna rozkłada bezradnie ręce, gdyż niestety ma ograniczone fundusze i nic więcej zrobić nie może. Nie możemy stać i bezczynnie się przyglądać tragedii, która rozgrywa się tuż obok. Fundacja „Głodnych Nakarmić” przygotowuje się do rozpoczęcia akcji śniadaniowej dla dzieci w szkołach – „Buła i Spóła”. Każde dziecko, które znajdzie się pod naszą opieką otrzyma na śniadanie przygotowaną przez nas kanapkę, owoc lub warzywo oraz kartonik mleka bądź soku owocowego. Dysponujemy już lokalizacją Jadłodajni "SIE-NA-JERZ" oraz mamy kadrę pracowniczą gotową do działania. Potrzebujemy Państwa wsparcia, by móc zakupić niezbędne wyposażenie - m.in. lodówki, stoły, krzesła, akcesoria kuchenne, szafy, foliarki etc. Nie bądźmy obojętni – POMAGAJMY!

5 390,00 zł ( 25,33% )
Brakuje: 15 886,00 zł
Fundacja Generator Inspiracji
Fundacja Generator Inspiracji

ZAJEDŹ RAKA 24H 2022

W bieżącym roku nasze marzenie to kontynuacja działań na rzecz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno - Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie, który jest najstarszym tego typu oddziałem na Podkarpaciu. Hospicjum to miejsce, które ma spełniać szczególną misję - by odchodzenie nie było cierpieniem. By troska i opieka sprawiały, że poczujemy szczęście, zwłaszcza w tych ostatnich dniach. Pomóż nam odczarować miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Podkarpacia będzie mógł znaleźć bezpieczne schronienie, jeśli przyjdzie czas odchodzić... Osoby, które trafiają do hospicjum, trafiają tam w szczególnym momencie swojego życia - wtedy, kiedy dostają informację, że ochrona zdrowia nie jest już w stanie ich wyleczyć. To nie zawsze znaczy, że to jest ten moment, kiedy trzeba się ze światem żegnać. Czasami oznacza po prostu inną jakość życia przez następne miesiące czy lata. W Klinicznym Oddziale Opieki Paliatywno-Hospicyjnej cały zespół stara się w ten sposób przedstawić tę perspektywę i zadbać, by emocje, które będą się pojawiały, nie wiązały się wyłącznie ze smutkiem I z lękiem; towarzyszyć i zmieniać perspektywę z brnięcia w ciemność w bycie tu i teraz. Dlatego chcemy dołączyć do tej misji i mieć swój udział w odczarowywaniu Klinicznego Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Chcielibyśmy by był to oddział idealny - by była tam intymność, spokój oraz namiastka prawdziwego domu, kiedy tego domu nie może być, szczególnie w ostatnich dniach. Taka jest właśnie nasza idea, by stworzyć warunki do tego, by pobyt w oddziale przestał wiązać się z lękiem, a kojarzył się bardziej ze spokojem i ciepłem. Pierwsze kroki już za nami. Udało nam się odmienić kilka sal chorych wprowadzając do nich motywy natury oraz piękne widoki w postaci fototapet, które nie tylko budzą pozytywne emocje ale również przynoszą miłe wspomnienia które wywołują uśmiech na twarzach pacjentów. Tym razem w ramach akcji „Zajedź raka” chwili byśmy zebrać środki finansowe na modernizację części wspólnych oddziału, tak by pacjenci przebywający w oddziale mogli wybrać się na przykład na spacer po lesie który chcemy by zagościł na całym korytarzu oddziału. Ale nie uda nam się tego dokonać bez Waszego/Twojego wsparcia. Zostań częścią czegoś wspaniałego! Dołącz do nas i pomóż dokończyć modernizację Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, w którym dorośli mieszkańcy Podkarpacia będą mogli znaleźć spokój i ukojenie. Nasze działania sprawią, że będzie namiastka domu. Razem z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie pragniemy stworzyć miejsce wyjątkowe - takie, gdzie troska i spokój sprawią, że odchodzenie nie będzie cierpieniem. O tegorocznej edycji akcji ZAJEDŹ RAKA 24H 2022 opowiada Piotr Czarnecki - jej pomysłodawca: Wiecej o akcji "Zajedź Raka 24h" https://www.facebook.com/zajedzraka24h Cztery lata temu Piotr Czarnecki stworzył akcję „Zajedź Raka", w której połączył pasję do rowerów i chęć pomagania innym. Wyzwanie, jakie sobie postawił, to pokonanie trasy z Gdańska do Rzeszowa rowerem w 24 godziny. Pierwszy raz miał jechać dla Maćka! Niestety ta historia nie ma takiego zakończenia, jakiego byśmy chcieli. Po długiej walce z chorobą Maciek zmarł mając zaledwie 18 lat. Po tej smutnej informacji Piotr sam już nie wiedziałem co zrobić - jechać czy też nie. Jednak nie mógł siedzieć z założonymi rękami. Dlatego w czerwcu 2018 roku zdecydował wesprzeć akcją Sebastiana, 6-letniego młodzieńca, pełnego energii i chęci dożycia. U chłopca wykryto guza na kości strzałkowej. W sierpniu 2018 roku pełen nadziei ruszył w trasę. Sebastian jest już po chemioterapii i wielu tygodniach spędzonych na oddziałach szpitalnych. Przełomowy był rok 2019, kiedy druga edycja akcji "Zajedź Raka" odniosła sukces, zbierając ponad 60 tys. złotych dla budowanego na Podkarpaciu nowego hospicjum dla dzieci. Akcję wsparło wielu wspaniałych ludzi o wielkim sercu. W 2020 i 2021 roku wsparty został Kliniczny Oddział Opieki Paliatywno - Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie. Nie byłaby to możliwe gdyby nie wsparcie Partnerów (Fundacja Generator Inspiracji pełni funkcję opiekuna akcji i użycza swojej osobowości prawnej dla potrzeb zbiórki, ponieważ zainicjowała wraz z wolontariuszami już zmiany na Oddziale). Dodatkowo powstał zespół który na potrzeby dalszego wsparcia Oddziału, powołuje Fundację Zielona Mila. Wiec tegoroczna edycja akcji okazuje się tylko początkiem do dalszych działań. Kulminacją V edycji i głównym wydarzeniem, będzie rowerowe wyzwanie - pokonanie w ciągu doby trasy Gdańsk - Rzeszów. Piotrowi podczas przejazdu towarzyszyć będzie wielu ludzi dobrej woli, determinacja, chęć niesienia pomocy i... zmęczenie. Im więcej osób przywita ich na mecie, na Rzeszowskim Rynku, tym większy sens tej akcji! Start: Niedziela, 14.08, 6:00, Gdańsk, ul. Długa, pomnik Neptuna Meta: Poniedziałek, 15.08, 12:00, Rzeszów, Rynek Bądźcie z nami na trasie lub na mecie!

5 258,00 zł ( 4,94% )
Brakuje: 101 125,00 zł
Paczka dla Bohatera
Paczka dla Bohatera

Podziękuj Bohaterom - paczek moc na Wielkanoc

Wielkanoc. Radosny czas poświęcony bliskim. To kolejna z niewielu okazji, kiedy możemy pokazać naszą wdzięczność Kombatantom z całego kraju - bohaterom, którym chcemy pokazać, jak wdzięczmi jesteśmy za to, co zrobili dla nas i naszego kraju. Chcemy zrobić dla nich coś wyjątkowego. Planujemy zrobić ponad 2000 paczek, na terenie całego kraju. Do tego potrzebne nam będą duże środki finansowe... Musimy zakupić wiele rzeczy, takich jak: kartony, taśmy do klejenia, naklejki z naszym logo, produkty do paczek (art. spożywcze i art. chemiczne). Koszt jednej paczki, to 200 zł. Część produktów do paczek pochodzić będzie ze zbiórek w placówkach oświatowych, sklepach itp. Po uzbieraniu i zakupieniu produktów nasi wolontariusze będą pakować wszystkie artykuły do paczek. Aby po ich spakowaniu odwiedzić Kombatantów i pokazać Im, że pamiętamy i dziękujemy. Za to wszystko, co zrobili dla naszego kraju. Te odwiedziy to zawsze wspaniała okazja, aby móc na żywo posłuchać historii, o których czytamy w książkach lub oglądamy na filmach. Nie raz też słuchamy opowieści z życia codziennego Bohaterów. To dzięki takim rozmowom wiemy, że Kombatanci niejednokrotnie... dzielą się otrzymanymi paczkami ze swoimi sąsiadami, którym akurat życie potoczyło się nieco inaczej. Stąd spotkania te bywają niezwykle wzruszające dla nas wszystkich. Jednak najczęściej pełne są uśmiechu, szczerych życzeń i radości ze spotkania i wspólnie spędzonego czasu. To dla tych uśmiechów warto zrobić wszystko, żeby ponownie one zagościły na twarzach Kombatantów. Stąd nasza prośba o wsparcie, każda wpłata czy udostępnienie pomogą nam odwiedzić jak największą ilość naszych kochanych Bohaterów. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

5 224,00 zł ( 24,55% )
Brakuje: 16 052,00 zł
Fundacja "Potrafię Pomóc"
Fundacja "Potrafię Pomóc"

Oczy Dzieci - Nasza Troska. Razem dla lepszej diagnostyki.

Oczy – to okno na świat. Każdego dnia patrzymy na pacjentów naszego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich i widzimy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia… jak wiele pomocy od nas oczekują. A ich wzrok, to jeden z najpilniejszych obecnie tematów. Dlatego pragniemy stworzyć lepsze jutro dla dzieci, dorosłych i przyszłych mam, szczególnie dla tych, których droga do zdrowych oczu jest pełna trudności. Nadzieję, na lepszą pomoc daje nam projekt Angio-OCT. Jest to sprzęt diagnostyczny, który rewolucjonizuje badania oka. To urządzenie o niezwykłej precyzji, które pozwoli nam przyjrzeć się każdej warstwie siatkówki, wiedzieć więcej i działać skuteczniej. Jest niezastąpione w przypadkach rzadkich chorób genetycznych, gdzie dotarcie do diagnozy bywa trudne, a nawet bolesne. Angio-OCT, to: - bezinwazyjne, bezpieczne i wyjątkowo szybkie badanie, - precyzyjne obrazowanie bez podawania kontrastu, - spersonalizowana opieka medyczna, - wcześniejsza diagnostyka, - skuteczniejsza opieka, - badanie oka bez bólu i stresu. Razem możemy więcej. Wspieraj nasz cel, przekaż darowiznę i podziel się nadzieją. Dołącz do naszej kampanii!  Z góry dziękujemy za Twoją wielką serdeczność! ❤️ Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego powstało z myślą o wszystkich potrzebujących z niepełnosprawnościami i chorobami rzadkimi oraz ich najbliższych. Prowadzone jest, jako forma działalności statutowej Fundacji Potrafię Pomóc. Jest to działalność odpłatna użytku publicznego a wszystkie środki pochodzące z Centrum, przeznaczane są na cele statutowe Fundacji. Pani doktor Anna Wiśniowska - Dolny, okulista dziecięcy, serdecznie zachęca do wsparcia akcji. Twoja pomoc może mieć większy zasięg. Ty też możesz pomóc, pamiętaj o tym!

5 188,00 zł ( 2,12% )
Brakuje: 239 492,00 zł
Fundacja Ukraina
Fundacja Ukraina

#SaveUkraine

Tamten czwartek 24 lutego będziemy pamiętać do końca życia. Nikt nie miał prawa przegapić porannych informacji, że właśnie w Ukrainie rozpoczęła się krwawa wojna. Życie w Polsce zmieniło się diametralnie, ale to świat naszych sąsiadów zza wschodniej granicy runął właśnie w gruzach... Okazało się jasne i oczywiste, że trzeba będzie teraz w trybie absolutnie najpilniejszym z możliwych rzucić wszystkie ręce na pokład i ruszyć z pomocą dla potrzebujących osób z ogarniętych wojną terenów. Jako Fundacja utworzyliśmy dwa punkty zbioru i segregacji (magazyny) przy ulicach Rakietowej 37 oraz Oławskiej 24 we Wrocławiu, gdzie działa około 30-40 wolontariuszy. Zebraliśmy ponad 7000 zgłoszeń od wolontariuszy, którzy chętnie oferują wsparcie dla uchodźców z Ukrainy w zakresie transportu, zakwaterowania, wyżywienia, tłumaczeniach oraz wielu innych form pomocy. Doprecyzujemy system koordynacji wolontariuszy i osób w potrzebie. Aktualnie skupiamy się na zbieraniu darowizn na zakup środków medycznych i humanitarnych. Zakupiliśmy także nawigację GPS, kamizelki kuloodporne, hełmy, krótkofalówki, celowniki oraz buty plecaki dla wojskowych. Prowadzimy centrum informacyjne we Wrocławiu przy ul. Ruskiej 46a/202, Przejście Dialogu (ul. Świdnicka), a także wspieramy tłumaczami i wolontariuszami punkt recepcyjny na Wrocławskim Dworcu. Dodatkowo realizujemy bezpłatne porady prawne, psychologiczne, doradztwo zawodowe, oraz szkolenia. Ponadto rekomendujemy zmiany do ustawy oraz wspieramy organizacje systemowych rozwiązań wsparcia na terenie całego województwa. Prowadzimy także kampanię promocyjną i informacyjną dla uchodźców oraz działania mające na celu blokowanie propagandy rosyjskiej. ❗️Co udało nam się zrobić mijającym tygodniu? Cały nasz zespół pracował nad usprawnieniem procesów logistycznych i organizacyjnych, powiększeniem zespołu kampanii “SAVE UKRAINE”. Odbyliśmy kilkanaście spotkań z miastem i partnerami w celu usprawnienia procesów przyjmowania uchodźców z Ukrainy, dostarczaliśmy wolontariuszy na Dworzec Główny Wrocławia, a przede wszystkim skupiliśmy się na realizacji waszych zamówień z Ukrainy. ✅ 7 marca zostało wysłanych blisko 17 ton pomocy humanitarnej, w tym: ➡️ Do miasta Winnica wysłano 7 ton pomocy humanitarnej: żywność, artykuły higieniczne, dwa aparaty rentgenowskie, odzież damska, męska i dziecięca, żywność dla dzieci, napoje i batony energetyczne. ➡️ Do Użhorodu wysłano 10 ton pomocy humanitarnej: odzież damska i dziecięca, artykuły higieniczne, akcesoria elektroniczne, materace, koce, poduszki i napoje. ✅ 8 marca wysłano 20 palet pomocy humanitarnej do Teplodaru, Mikołajowa i batalionu im. Siergieja Kulczyckiego. ✅ 9 marca do Sum wysłano lekarstwa i śpiwory. ✅11 marca zostało wysłanych ponad 20 palet pomocy humanitarnej: ➡️ 15 palet wysłano do regionu Sumy: artykuły higieniczne, ciepłą odzież, żywność, napoje, generatory i środki medyczne. ➡️ 4 palety pomocy trafiły do Obrony Terytorialnej Kijowa: obuwie, latarki, lornetki, dalmierze, racje, żywność i środki medyczne. ➡️ Wysłano również karmę dla zwierząt dla organizacji „Eko Zakhist”. Na tym, oczywiście nie kończymy — robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ukrainie! Jednak bez ludzi dobrej woli, którzy wesprą nas finansowo, nie będziemy w stanie wiele więcej zrobić. Dlatego z całego serca prosimy Was o pomoc!

5 133 zł
Fundacja Kamili Skolimowskiej
Fundacja Kamili Skolimowskiej

Nie daj się zatrzymać zakrzepicy

Co czwarta osoba chora na zakrzepicę umiera. Rocznie ok. 100 tys. osób w Polsce dowiaduje się, że na nią choruje...  Ty też możesz znaleźć się w grupie zwiększonego ryzyka. W 15. rocznicę śmierci Kamili Skolimowskiej fundacja jej imienia rozpoczęła kampanię społeczną na temat zakrzepicy. Celem akcji  jest zwiększenie świadomości o chorobie, na którą zmarła najmłodsza polska mistrzyni olimpijska. Kamila jest ikoną polskiego sportu. Mimo znakomitej kondycji lekkoatletka zmarła nagle, w wieku zaledwie 27 lat. Przyczyną śmierci okazał się zator płucny, który był wynikiem nierozpoznanej zakrzepicy. Zakrzepica atakuje znienacka, w 50% przypadków przebiega bezobjawowo, a pierwszym objawem często jest natychmiastowa śmierć spowodowana zatorem tętnicy płucnej. Tak też było w przypadku Kamili Skolimowskiej.  Wspólna kampania Fundacji Kamili Skolimowskiej i siepomaga.pl zbiera środki dla osób dotkniętych skutkami zakrzepicy. 100% zebranych środków wesprze Podopiecznych Fundacji.  Wśród nich jest Pan Waldemar, który przez zakrzepicę doznał amputacji obu nóg. Hasło kampanii "Nie daj się zatrzymać" to jednocześnie przestroga przed jedną z trzech najczęstszych chorób układu krążenia.  “Gdyby Kama w porę była zbadana i leczona na zakrzepicę, dziś byłaby z nami. Chcemy, aby rocznica śmierci Kamili była dniem profilaktyki i wczesnej diagnostyki tej choroby. Stąd pomysł szerokiej kampanii społecznej, którą wypuściliśmy w lutym” - mówi Robert Skolimowski, ojciec Kamili oraz prezes fundacji jej imienia. Chcemy by jak najwięcej osób, które nie mogą pozwolić sobie na profilaktykę i leczenie, miało szanse na powrót do zdrowia. Dlatego podjęliśmy współpracę z fundacją Siepomaga - dodaje Skolimowski. Kampania to tylko jeden z elementów upamiętnienia wybitnej lekkoatletki. 25 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się już 15. Memoriał Kamili Skolimowskiej.  To mityng organizowany od 2009 roku dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. Pierwszy w polskiej historii o takiej randze. Wyżej są już tylko Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata. Cykl mityngów będzie mieć w tym roku 15 przystanków. Wśród nich, już po raz trzeci, znalazł się Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.  Nie dajmy się zatrzymać zakrzepicy. Dołącz do akcji i wesprzyj osoby walczące z zakrzepicą. O kampanii "Nie daj się zatrzymać" 👉 Dowiedz się więcej, pobierz broszurę 👈

5 087 zł