Province

  • All Poland
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Żywcem Zabiegani dla SOS Wiosek Dziecięcych!

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizuje różnorodne formy pomocy, aby nie tylko jak najlepiej przygotować dzieci do dorosłego życia, lecz także ochronić je przed utratą opieki i zapewnić im kompleksowe wsparcie. W Polsce Stowarzyszenie działa od 1984 roku, a obecnie ma pod opieką ponad 1800 dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach i terytoriach świata. Żywcem Zabiegani to nieformalna grupa biegowa, składająca się z pasjonatów biegania w różnym terenie. Kilka lat temu biegacze zasmakowali również w triathlonie i od tego czasu motywują się wzajemnie do przekraczania granic… rozsądku – ale nie tylko! Swoją wielką pasją zarażają innych, ale to dla nich za mało, więc przy okazji biegania postanowili również zbierać środki dla podopiecznych Stowarzyszenia. Zebrane środki będą przeznaczone na wsparcie edukacji dzieci - w tym na kursy językowe i zawodowe, korepetycje i szkolenia. 

5 886 zł
Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Stwórzmy bezpieczną i przyjazną przystań dla Podopiecznych!

Warsztat Terapii Zajęciowej TPD obejmuje wsparciem 16 uczestników z niepełnosprawnością intelektualną. Zajęcia odbywają się w trzech pracowniach: gospodarstwa domowego, artystycznej i technicznej.Marzeniem naszym jest rozwinąć placówkę poprzez zapewnienie większego lokalu, zwiększenie ilości uczestników i ilości pracowni. Realizacja naszego marzenia poprawi komfort pracy i życia naszym uczestnikom, a także pomoże rodzicom, którzy w obecnej chwili szukają miejsca dla swoich niepełnosprawnych dzieci.Otrzymany od samorządu miasta budynek wymaga gruntownego remontu i dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomóż nam sfinansować prace remontowe, które spowodują, że uczestnikom WTZ będzie przyjemniej przebiegała rehabilitacja społeczna, zdrowotna i zawodowa. Pragniemy, aby czuć się w naszym WTZ  jak najlepiej! Nasi podopieczni potrzebują bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni i to właśnie pragniemy im zapewnić  Czy możemy liczyć na twoją pomoc, aby spełnić marzenia naszych uczestników? Zróbmy razem coś wspaniałego!

5 830,00 zł ( 3.04% )
Still needed: 185 659,00 zł
Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto
Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto

Ubieramy naszych Ratowników

Kiedy trzeba ruszyć z pomocą, oni są niezawodni. Kiedy dzieją się złe rzeczy, na nich zawsze można liczyć. Spieszą ze wsparciem, mają niejedno uratowane ludzkie życie na koncie. Są po prostu niezastąpieni, ale żeby mogli w dalszym ciągu działać, potrzebują Twojej pomocy! Nasi ratownicy każdego roku uczestniczą w wielu akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Jesteśmy też w stałej gotowości jako specjalistyczna jednostka wspierająca służby ratownicze w naszym województwie w przypadku katastrof o różnym charakterze. W chwili obecnej jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w pomoc Ukrainie i Ukraińcom w ramach zorganizowanej zbiórki i pomocy humanitarnej oraz - działaniach naszych ratowników na granicznych punktach opieki medycznej gdzie udzielamy pomocy uchodźcom z terenów wojennych. Nasza grupa to w całości wolontariusze. Utrzymuje się wyłącznie z datków od sponsorów i ludzi dobrej woli, a sprzęt ratowniczy jest kosztowny i podlega konieczności systematycznej wymiany oraz uzupełnieniom. Bardzo uprzejmie prosimy o wsparcie w zakupie : 15 kompletów ciepłych ubrań ratowniczych (spodnie + koszulka + polar + kurtka) 15 kompletów bielizny termicznej 10 plecaków na podstawową apteczkę i rzeczy pierwszej potrzeby zespołu ratowniczego.

5 660 zł
Polski Związek Gimnastyczny
Polski Związek Gimnastyczny

Polska Gimnastyka dla powodzian❗️Pomagajmy tym, którzy stracili wszystko!

W ostatnich dniach spora część południowo-zachodniej Polski musiała radzić sobie z niszczycielskim żywiołem - POWODZIĄ. Ludzie wciąż nie mogą wrócić do normalnego funkcjonowania. Z ubolewaniem i współczuciem obserwujemy sytuację kryzysową, która dotknęła wiele domostw. W rejonie powodziowym mieszkają również gimnastyczki, gimnastycy, trenerki, trenerzy, sędziowie i działacze. W imieniu Polskiego Związku Gimnastycznego zwracamy się do całego środowiska gimnastycznego, aby wesprzeć działania pomocowe, które mogą stać się przynajmniej doraźnym wsparciem dla osób, które najbardziej ucierpiały podczas ostatnich dni. Otrzymujemy informacje, że najbardziej poszkodowanymi są członkowie Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego. Z klubem z województwa opolskiego związani są młodzi gimnastycy, których rodziny przechodzą przez bardzo ciężkie chwile. W powodzi ucierpieli również trenerzy, działacze i sędziowie. Chcielibyśmy wesprzeć ich wszystkich finansowo w odbudowie dobytków. Całość zebranych środków pod nadzorem Zarządu PZG trafi do osób poszkodowanych. Zapraszamy do przesyłania "cegiełek", aby pomóc powodzianom w powrocie do normalnej codzienności! Każda pomoc dla osób, które ucierpiały w powodziach, jest mile widziana. Można wesprzeć powodzian również pomagając w opiece nad dziećmi, przy uprzątnięciu terenu lub odbudowie domów i mieszkań. Jeśli nie możesz wesprzeć nas finansowo, zachęcamy do udostępnienia zbiórki, by jeszcze więcej osób dowiedziało się o naszej inicjatywie! 

5 590 zł
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce

DOM PEŁEN MIŁOŚCI DLA KAŻDEGO DZIECKA

Chcemy, aby każde dziecko dorastało w rodzinie otoczonej miłością, szacunkiem i poczuciem bezpieczeństwa. Obecnie mamy pod opieką ponad 1800 dzieci, dlatego każde wsparcie jest dla nas ważne! W Polsce jest ponad 71 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, to tyle ile mieszka w mieście średniej wielkości, a jedna piąta z nich to dzieci, które niestety nadal wychowują się w instytucjach. Wierzymy głęboko, że to rodzina jest najlepszym miejscem do wychowania dzieci, dlatego nieustannie wspieramy samorządy, realizując zadania publiczne zapewniające opiekę zastępczą dzieciom, które ze względu na różne sytuacje życiowe nie mogą wychowywać się ze swoimi bliskimi. Żadne dziecko nie powinno dorastać bez opieki. W SOS Wioskach Dziecięcych staramy się zwrócić im utracone dzieciństwo i wzmocnić je, aby stały się w przyszłości samodzielnymi dorosłymi. Jak pomagamy? Dzieci, które trafiają do SOS Wiosek Dziecięcych niosą ze sobą bagaż bardzo trudnych doświadczeń, których nie udźwignąłby niejeden dorosły. Strach, głód i poczucie odpowiedzialności za błędy rodziców były ich rzeczywistością. W SOS Wioskach Dziecięcych uczą się na nowo być dziećmi - otoczone opieką, miłością i wsparciem, aby w przyszłości mogły stać się samodzielnymi dorosłymi. W SOS Wioskach Dziecięcych prowadzimy także programy młodzieżowe, które uczą nastolatków samodzielności i odpowiedzialności. Równocześnie od ponad 10 lat prowadzimy działania profilaktyczne w ramach Programu „ SOS Rodzinie”. Pod naszą opieką znajdują się rodziny w trudnej sytuacji życiowej, niekiedy zagrożone rozpadem rodziny. W ramach Programu prowadzimy świetlice, w których dzieci mogą odrobić lekcje rozwijać swoje talenty, a także zjeść ciepły posiłek, ale przede wszystkim otrzymują wsparcie specjalistów. Rodzice również mogą liczyć na specjalistyczną pomoc, która pozwoli im rozwiązać problemy i zapewnić dzieciom godne i bezpieczne dzieciństwo. Dziękujemy Ci za przekazaną pomoc!

5 460 zł
Fundacja Cały Świat
Fundacja Cały Świat

Nie pozwólmy, by dzieci musiały przerwać leczenie❗️

Jak dziecko w kryzysie psychicznym może sobie samo poradzić? Traumy, poczucie osamotnienia i izolacja pozostawiają rany... Rany, które nie chcą się same goić... Wysokie oczekiwania dorosłych i popkultura niosąca niemożliwe do osiągnięcia standardy piękna wpędza dzieci w kompleksy i poczucie niższości. Ich zmory już nie są tylko straszydłami, które czają się w wyobraźni. Są realne i przybierają formę zaburzeń odżywiania, stanów lękowych, nerwicy... Czasy, w których przyszło dzieciom żyć, są bardzo trudne. Pandemia, wojna przy granicy kraju, przebodźcowanie, trudności w szkole... Przerażający odsetek prób samobójczych u dzieci wzrasta z każdym rokiem. W związku z powyższym działamy!  Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży od 2018 roku niosły skuteczną, realną pomoc. Obecnie ze względu na brak finansowania ośrodkom grozi zamknięcie. Nie można dopuścić do przerwania leczenia i terapii. Dla dzieci w kryzysie psychicznym to tragedia. Stracą wsparcie, które pozwala im funkcjonować i robić postępy.  Dlatego jesteśmy zmuszeni do zbiórki pieniędzy na wsparcie terapeutyczne. Naszym obowiązkiem jest pomoc bezbronnym dzieciom, w których głowach czają się koszmary. Pragniemy odczarować ich dzieciństwo, ale potrzebujemy do tego pieniędzy. Każdy dzień oczekiwania na opiekę dla niektórych dzieciaczków to piekło... Uratujmy, co mamy najcenniejsze - Dzieci! "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." - J.Korczak

5 425 zł
Fundacja Głodnych Nakarmić
5 days left
Fundacja Głodnych Nakarmić

Buła i Spóła - akcja śniadaniowa w szkołach

Głodne dziecko nie płacze – ono tylko patrzy szeroko otwartymi oczyma, bezgłośnie przełykając ślinę, by zagłuszyć ból głodnego brzuszka. Głodne dziecko nie podejdzie do rówieśnika i nie poprosi go o to, aby podzielił się z nim kanapką. Jeszcze nie tak dawno prawie 120 000 dzieci przychodziło do szkoły głodnych, 170 000 cierpiało z powodu niedożywienia, które utrudnia prawidłowy rozwój, a ponad 260 000 zaczynało dzień bez śniadania, czyli najważniejszego posiłku dnia (wg raportu badań niedożywienia w Polsce firmy MillwardBrown 2013r.). Obecnie sytuacja ta uległa poprawie, jednakże problem nie zniknął w cudowny sposób. Nadal wiele dzieci chodzi głodnych. Nadal jak cienie przemykają w okolicach szkolnych stołówek, wdychając zapach gotujących się potraw i wyobrażając sobie jak pałaszują zupę. Owszem, są programy dożywiania w placówkach szkolnych, finansowane z pomocy społecznej lecz to nadal za mało. Wystarczy, że rodzic nie dopilnuje formalności i wizja talerza gorącej zupy znika jak sen. A pomoc społeczna rozkłada bezradnie ręce, gdyż niestety ma ograniczone fundusze i nic więcej zrobić nie może. Nie możemy stać i bezczynnie się przyglądać tragedii, która rozgrywa się tuż obok. Fundacja „Głodnych Nakarmić” przygotowuje się do rozpoczęcia akcji śniadaniowej dla dzieci w szkołach – „Buła i Spóła”. Każde dziecko, które znajdzie się pod naszą opieką otrzyma na śniadanie przygotowaną przez nas kanapkę, owoc lub warzywo oraz kartonik mleka bądź soku owocowego. Dysponujemy już lokalizacją Jadłodajni "SIE-NA-JERZ" oraz mamy kadrę pracowniczą gotową do działania. Potrzebujemy Państwa wsparcia, by móc zakupić niezbędne wyposażenie - m.in. lodówki, stoły, krzesła, akcesoria kuchenne, szafy, foliarki etc. Nie bądźmy obojętni – POMAGAJMY!

5 390,00 zł ( 25.33% )
Still needed: 15 886,00 zł
Fundacja Generator Inspiracji
Fundacja Generator Inspiracji

ZAJEDŹ RAKA 24H 2022

W bieżącym roku nasze marzenie to kontynuacja działań na rzecz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno - Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie, który jest najstarszym tego typu oddziałem na Podkarpaciu. Hospicjum to miejsce, które ma spełniać szczególną misję - by odchodzenie nie było cierpieniem. By troska i opieka sprawiały, że poczujemy szczęście, zwłaszcza w tych ostatnich dniach. Pomóż nam odczarować miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Podkarpacia będzie mógł znaleźć bezpieczne schronienie, jeśli przyjdzie czas odchodzić... Osoby, które trafiają do hospicjum, trafiają tam w szczególnym momencie swojego życia - wtedy, kiedy dostają informację, że ochrona zdrowia nie jest już w stanie ich wyleczyć. To nie zawsze znaczy, że to jest ten moment, kiedy trzeba się ze światem żegnać. Czasami oznacza po prostu inną jakość życia przez następne miesiące czy lata. W Klinicznym Oddziale Opieki Paliatywno-Hospicyjnej cały zespół stara się w ten sposób przedstawić tę perspektywę i zadbać, by emocje, które będą się pojawiały, nie wiązały się wyłącznie ze smutkiem I z lękiem; towarzyszyć i zmieniać perspektywę z brnięcia w ciemność w bycie tu i teraz. Dlatego chcemy dołączyć do tej misji i mieć swój udział w odczarowywaniu Klinicznego Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Chcielibyśmy by był to oddział idealny - by była tam intymność, spokój oraz namiastka prawdziwego domu, kiedy tego domu nie może być, szczególnie w ostatnich dniach. Taka jest właśnie nasza idea, by stworzyć warunki do tego, by pobyt w oddziale przestał wiązać się z lękiem, a kojarzył się bardziej ze spokojem i ciepłem. Pierwsze kroki już za nami. Udało nam się odmienić kilka sal chorych wprowadzając do nich motywy natury oraz piękne widoki w postaci fototapet, które nie tylko budzą pozytywne emocje ale również przynoszą miłe wspomnienia które wywołują uśmiech na twarzach pacjentów. Tym razem w ramach akcji „Zajedź raka” chwili byśmy zebrać środki finansowe na modernizację części wspólnych oddziału, tak by pacjenci przebywający w oddziale mogli wybrać się na przykład na spacer po lesie który chcemy by zagościł na całym korytarzu oddziału. Ale nie uda nam się tego dokonać bez Waszego/Twojego wsparcia. Zostań częścią czegoś wspaniałego! Dołącz do nas i pomóż dokończyć modernizację Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, w którym dorośli mieszkańcy Podkarpacia będą mogli znaleźć spokój i ukojenie. Nasze działania sprawią, że będzie namiastka domu. Razem z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie pragniemy stworzyć miejsce wyjątkowe - takie, gdzie troska i spokój sprawią, że odchodzenie nie będzie cierpieniem. O tegorocznej edycji akcji ZAJEDŹ RAKA 24H 2022 opowiada Piotr Czarnecki - jej pomysłodawca: Wiecej o akcji "Zajedź Raka 24h" https://www.facebook.com/zajedzraka24h Cztery lata temu Piotr Czarnecki stworzył akcję „Zajedź Raka", w której połączył pasję do rowerów i chęć pomagania innym. Wyzwanie, jakie sobie postawił, to pokonanie trasy z Gdańska do Rzeszowa rowerem w 24 godziny. Pierwszy raz miał jechać dla Maćka! Niestety ta historia nie ma takiego zakończenia, jakiego byśmy chcieli. Po długiej walce z chorobą Maciek zmarł mając zaledwie 18 lat. Po tej smutnej informacji Piotr sam już nie wiedziałem co zrobić - jechać czy też nie. Jednak nie mógł siedzieć z założonymi rękami. Dlatego w czerwcu 2018 roku zdecydował wesprzeć akcją Sebastiana, 6-letniego młodzieńca, pełnego energii i chęci dożycia. U chłopca wykryto guza na kości strzałkowej. W sierpniu 2018 roku pełen nadziei ruszył w trasę. Sebastian jest już po chemioterapii i wielu tygodniach spędzonych na oddziałach szpitalnych. Przełomowy był rok 2019, kiedy druga edycja akcji "Zajedź Raka" odniosła sukces, zbierając ponad 60 tys. złotych dla budowanego na Podkarpaciu nowego hospicjum dla dzieci. Akcję wsparło wielu wspaniałych ludzi o wielkim sercu. W 2020 i 2021 roku wsparty został Kliniczny Oddział Opieki Paliatywno - Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie. Nie byłaby to możliwe gdyby nie wsparcie Partnerów (Fundacja Generator Inspiracji pełni funkcję opiekuna akcji i użycza swojej osobowości prawnej dla potrzeb zbiórki, ponieważ zainicjowała wraz z wolontariuszami już zmiany na Oddziale). Dodatkowo powstał zespół który na potrzeby dalszego wsparcia Oddziału, powołuje Fundację Zielona Mila. Wiec tegoroczna edycja akcji okazuje się tylko początkiem do dalszych działań. Kulminacją V edycji i głównym wydarzeniem, będzie rowerowe wyzwanie - pokonanie w ciągu doby trasy Gdańsk - Rzeszów. Piotrowi podczas przejazdu towarzyszyć będzie wielu ludzi dobrej woli, determinacja, chęć niesienia pomocy i... zmęczenie. Im więcej osób przywita ich na mecie, na Rzeszowskim Rynku, tym większy sens tej akcji! Start: Niedziela, 14.08, 6:00, Gdańsk, ul. Długa, pomnik Neptuna Meta: Poniedziałek, 15.08, 12:00, Rzeszów, Rynek Bądźcie z nami na trasie lub na mecie!

5 258,00 zł ( 4.94% )
Still needed: 101 125,00 zł
Dbamy O Młodych
6 days left
Dbamy O Młodych

Rodzina z dwójką chorych dzieci żyje w domu, który grozi zawaleniem❗️

Ile cierpienia może spaść na jedną rodzinę? Porażenie mózgowe syna,  autyzm i zachowania agresywne córki, a do tego brak pieniędzy - to codzienność, którą ciężko nam sobie wyobrazić...  A to nie wszystko... Zofia wraz z mężem, są rodzicami trójki dzieci. `Ich codzienność to trudna walka o życie i bezpieczeństwo swojej rodziny.  8-letni Szymon to autystyczny chłopiec z dziecięcym porażeniem mózgowym, dychawicą oskrzelową.  Oprócz tego ma wadę stóp, za nim pierwsza i niestety nie ostatnia operacja...Opieka nad Szymkiem pochłania ogrom czasu i pieniędzy, których rodzina po prostu nie ma... a to nie koniec problemów. Drugie dziecko, 16-letnia dziewczynka, również choruje na autyzm z zachowaniami agresywnymi, jest też upośledzona intelektualnia. To kolejne wyzwanie, z którym muszą mierzyć się kochający rodzice. A przecież jest jeszcze trzecia, 11-letnia córka, która też potrzebuje swoich rodziców...  Choroby ukochanych dzieci to nie koniec kłopotów rodziny. Dom, w którym mieszkają jest w dramatyczny  stanie technicznym i grozi zawaleniem! Rodzice zrobią wszystko, by chronić swoje dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo, ale jak, kiedy życie wciąż wystawia ich na próbę? Ta dramatyczna sytuacja nie pozwala rodzinie na spełnienie jedynego, największego marzenia - marzenia o bezpiecznym domu. Pomóżmy zapewnić tej rodzinie to, co tak ważne - bezpieczeństwo. Zdejmijmy z ich barków choć to jedno zmartwienie, jakim jest brak godnych warunków do życia.  Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

5 245,00 zł ( 13.46% )
Still needed: 33 706,00 zł